Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.08.2011 11:33:49 

English cocker spaniel

Junior handling

                                                        Junior handling

Jedna velká novinka, asi pro většinu z vás smutná, protože s Junior Handlingem končíme. Čip už má nárok na důchod a já mu ho ráda dopřeji. Teď nás na výstavách uvidíte v normálním kruhu s mojí novou fenečkou afgánského chrta.


                     Výstavy na kterých nás uvidíte v roce 2009:

1. - 2.5 Mezinárodní výstava psů Praha

30.5. Krajská výstava psů Hradec Králové

18.-19.7.Národní výstava psů Mladá Boleslav

29.- 30.8.Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav                    

 


11.4. 2009 Pojizerská výstava psů

Po tom, co jsem poznala Alenu Mačíovou jsme se párkrát viděli. Nabídla mi, jestli bych nechtěla se Zaharínu zkusit JH. Můj sen bylo mít afgána v kruhu, proto jsem neodmítla. Alena má chatu kousek od Čáslavi, tak jsme se párkrát vídali. Zahara je malinko odtažitá od cizích lidí, ale pomalinku si na mě zvykla a bylo vše v pořádku.

Na výstavu jsem si vzala pro jistotu ještě Čipa, kdyby se Zaharíně opravdu nechtělo semnou stát v postoji. Řeknu vám, byla to výstava, kde jsem nabrala plno zkušeností. Jako rozhodčí jsme měli opět paní Košťálovou. Všechny kruhy byly vevnitř v hale, čehož jsme se všichni báli. Ono vystavit afgána, tam kde to kouže je docela umění.

Když jsem měla jít na řadu, začínali vedle v kruhu afgáni a to byl panečku adrenalim. Paní rozhodčí jsem poprosila, jestli by nás nemohla vzít přednostně. Tímto chci poděkovat poní Košťálové za ochotu. Předvedli jsme  figuru T a poslali nás do semifinále. Zaharu si vzala Alena a šla ji vystavit k afgánům. Doufali jsme v tom, že si rozhodčí udělá přestávku a mi vše stihneme. Jenže na oběd se nešlo a JH pokračovalo. Zahara dostala V1 a šla o krajského vítěze, jenže to já jsem měla být už v kruhu na JH. Běžela jsem tam, a prosila jestli bych mohla přijít o chvilinku déle. To ale už vidim, že Zahara jde z kruhu. Bafnu ji a běžíme spolu. Paní rozhodčí si nás vychutnala. Dala nám opravdu těžké přehazování. A obcházet afgána není žádná sranda. Po výměně psů jsem dostala king charla  španěla, který vůbec neposlouchal. Rozhodčí poslala pár lidí pryč a zůstalo nás tam jen pár. Mě a další dvě holky poslala do finále. No já byla tak š´tastná, že jsem z toho začala až brečet.

Závěrečné soutěže byli až ve 3 hodiny, takže jsme si mohli se Zaharou odpočinout. Vyhlášení bylo zase v hale. Vše řikali do mikrofonu, takže jim bylo špatně rozumět. Samožřejmě jsem neslyšela, když řikali, že mám vstoupit do kruhu. Byla to ohromná ostuda. Dostla jsem 3. místo a jsem za něj strašně moc ráda a šťastná. Děkuju VŠEM. 

Mladý vystavovatel II. kategorie:
1. Linda Hodová, austraský ovčák
2. Šárka Hájková, anglický setr
3. Eva Rambousková, afghánský chrt

 

  

 

  

 

 

 

 


 

TOPlist